| VampireDeea144 a întrebat:

Bustiera sau sutien? de ce?

Răspuns Câştigător
| Alyra a răspuns:

Bună! Bustieră! De ce? Pentru că e mai comodă. Ţi-o pui mult mai uşor,nu trebuie să te chinui cu chestiile alea din fier mai şi ruginesc. E mult mai bună şi pentru sport: nu te deranjează atunci când trebuie să faci abdomene. Apoi, nu pune chiar aşa de mare presiune asupra sânilor, şi nu te simţi chiar aşa aiurea când o dai jos. După asta, o poţi purta şi cu rochii fără bretele. tongue
Are un singur defect: e cam instabilă, deci până la urmă tot vei ajunge să-i coşi nişte bretele(dar măcar nu va fi nimic din fier)
PaPa!

2 răspunsuri:
| CatMeadow a răspuns:

Bustiera, mai comod

| anonimgirl98 a răspuns:

Sutienul, daca il porti prea mult, duce la lasarea sanilor..acum daca ai pieptul dezvoltat normal ca o sa porti sutien, dar nu excesiv. bustiera e mult mai comoda si nu are influente asupra sanilor si este recomandata, in special, pentru ora de sport.