| CD16 a întrebat:

Buuna, am nevoie de ajutor.
Am 15 ani si am inceput sa am nevoie de bani, dar vreau sa ii castig singura! Nu mult. macar 100 lei pe luna, daca se poate. Ideea e ca nu stiu ce as putea face. Ma descurc doar in -pc si muzica(mentionez ca sunt fata). Ce as putea face sa pot castiga bani?
Vreau raspunsuri mai complexe daca se poate.

4 răspunsuri:
| alynutzu20 a răspuns:

"banii sunt pe jos, trebuie doar sa te apleci si sa-i iei" happy Economiseste cat mai mult, 100 de lei pe luna ii cheltui zic eu fara sa-ti dai seama, lasa Cola, cipsuri si alte chestii care-ti fac rau, economisteste cat mai mult si o sa vezi ca va fi mai bine.

| T0T a răspuns:

La vârsta ta nevoie de bani pentru țigări, nu? Asta în cel mai bun caz probabil.

| CD16 explică (pentru T0T):

Nu, doamne, chiar nu. Nu fumez, Doamne fereste. Am nevoie de bani pentru ca m-am saturat ca parintii sa bage bani in dosul' meu si ei sa se planga ca nu au bani, deci scopul meu e de a imi ajuta familia cum pot si raspunsul tau este exact irelevant.happy

| Alexa1995 a răspuns:

Crezi că ai un spirit actoricesc? S-ar putea să te pot ajuta. Mai multe detalii prin mesaje pe privat.