| And2227 a întrebat:

Bună,am nevoie de ajutor,acum o luna jumătate am stat la o fata în București fara a fi pusa la intretinere și nici ea nu are contract pe garsoniera,pentru a ma angaja și după a ma muta singura,după ceva timp a început sa se comporte urat și m-am mutat,acum a început sa ma amenințe, sa ma urmărească ca sa îi dau bani, vreau sa știu dacă se poate duce la politie neavând dovezi.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu are cum sa te ameninte si nici cum sa-ti faca ceva, fiindca nu ai avut contract cu ea si nu ai semnat nimic cu nimeni,. Chiar daca se duce la Politie, nu are cum sa dovedeasca ca-i datorezi ceva.

| FreddieM a răspuns:

La politie nu rezolva nimic, dar daca-i dai partea ta de bani pe acea luna si jumate, scapi de problema asta?