| ASDFGHSGACOOL a întrebat:

Cam cat as putea slabi intr-o saptamana daca as manca in fiecare zi doar un fruct? happy

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Destul de mult. In jur de 4-5 kilograme, insa nu cred ca e o idee prea buna, fiindca starea ta fizica va deveni din ce in ce mai deteriorata, iar din punct de vedere psihic, te vei simti "la pamant", plus ameteli, dureri de cap, dureri de stomac din cauza foamei, stai de lesin, frig sau transpiratii si asa mai departe. In plus, dupa ce vei reveni la o alimentatie normala, te vei ingrasa la loc, mai mult sau mai putin, fiindca organismul intra in starea de infometare si va stoca orice resursa energetica pentru a supravietui. Mai bine incearca sa mananci de 4-5 ori pe zi, insa in cantitati mult mai mici decat de obicei si fara produse foarte "grele".

5 răspunsuri:
| ????????Loding a răspuns:

Cum sa faci asa ceva? Corpul tau are nevoie de vitamine si proteine! Si aceasta ''cura'' intre ghilimele te v-a infometa si cand vei vedea ca ai dat putin jos, te vei pune sa mananci cu gandul ca acum nu mai pui pe tine!
Nu este asa! [-x O sa pui dublu fata de cat ai dat jos! happy
Mai bine fa mult sport si vei avea rezultate bune

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea mult ca in 3 zile ajungi la spital cu perfuzii

| Voidwithin a răspuns:

Poi probabil ai muri sau ai ajunge pe patul de spital pentru urmatorii 10 ani.Corpul are nevoie de proteine / carbohidrati vitamine+fier+calciu etc.
Deci ai arata ca un muribund.

| VladLungu a răspuns:

2-3 kilograme.

| Ruxi28 a răspuns:

Nu rezolvi nimic. Devii anorexic.