| JunKfan a întrebat:

Cam ce ar trebui sa mananc intr-o zi ca sa slabesc? si ce exercitii stiti pentru slabit rapid, am auzit ca alea cardio sunt bune, ce parere aveti?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar trebui sa mananci:
=In primul rand, trebuie sa iei 2(da, 2!)mese pe zi.Seara dupa 6 renunta la mancare,eventual un mar/iaurt/cana cu lapte.
=NU bea sucuri
=NU manca chipsuri,dulciuri,sarate,E-uri.
=Mananca putin,dar bine,nu mult si rau.

Pentru slabit:
=Ai putea sa te duci la sala(la aparate, nu de muschi, celelalte big grin ) pe o luna este 100 lei noi(1 milion vechi)si te poti duce de cate ori vrei pe saptamana.
=Mergi cu bicicleta
=Renunta la autobuz! Vino acasa pe jos cand ai timp.
happy

| grati_3126 a răspuns:

Ideea e sa mananci des si putin
nu ai voie ciocolata, mancare fastfood,nu multa paine
evita zaharul si mancarurile prea sarate
fa sport cat mai mult:cand e timpul frumos mergi cu rolele, cu bicicleta,alearga
sari coarda practica un sport:hambal, inot, baschet...
mergi pe jos cat mai mult posibil
(sper ca te-am ajutat)