| AnonymousTPU007 a întrebat:

Cam ce ti se cere sa scrii la Bac,la istorie si geografie? Si cum sunt subiectele, iti da ceva variante sau ceva?laughing

4 răspunsuri:
| frostxtq a răspuns:

Buna,
Ar trebui sa faceti variante de examen la clasa. De obicei se cere un eveniment istoric, in cazul istoriei. Sunt 3 parti, prima cu intrebari grila, a doua cateva intrebari la care trebuie raspuns scris si a treia e ca si la limba romana, sa scrii un eseu despre evenimentul are ti se cere (razboi mondial (I si II), razboiul rece, domnitori etc. La geografie nu prea stiu cum sunt acum subiectele, am ales istoria. happy

| AnonymousTPU007 explică (pentru frostxtq):

Sunt clasa a 11-a cred ca de aceea nu facem inca variante

| frostxtq a răspuns (pentru AnonymousTPU007):

Atunci da. doar in a 12-a o sa incepeti cu variante, dar nu iti face griji, o sa ai posibilitatea sa le faci pe toate 100 daca ai chef si vrei. Noi le-am imprimat toate.

| mius a răspuns:

Iti da variante