| dyenutza01 a întrebat:

Cand inceteaza cresterea in inaltime la fete? Dar la baieti?

11 răspunsuri:
| Ana-Maria94 a răspuns:

Eu am invatat ca la 16 ani.

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Fete 16 17- baietii 18 19

| emillie a răspuns:

Eu stiu ca depinde de organism...adica anumite fete incep sa creasca foarte repede si dureaza vreo doi ani. Altele cresc mai... lent si "procesul" se termina ceva mai tarziu.
Sau, din contra, unele fete incep sa creasca mai devreme si altele mai tarziu...nu stiu sigur. Sunt sigura doar de faptul ca pana pe la 18 ani mai ai sanse sa cresti.

| Symona a răspuns:

Poi la fete pe la 17-19 ani, Iar la baieti pe la 19-20 ani...
Asa am citit undevawinkingbig grin

| Allegria a răspuns:

Fete-17 ani jum
baieti-18 ani jum
dar depinde de organism
se spune ca inaltimea perfecta este
pentru fete-1. 80
pentru baieti 1. 85
happy

| yooocosti a răspuns (pentru Allegria):

Trebuia sa zici direct 2 m...cum *** inaltimea perfecta la o fata 1.80? straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la 17-18 la fete si la baieti cam tot pe acolo, in unele cazuri chiar pe la 19winking.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am inteles eu la fete pe la varsta de 18 ani(sper ca nu) iar la baieti cared ca pe la 21(zic si eu). Dar nu cared ca am int bine.Sa-mi spui si mie cand aflii
laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La baieti pe la 19-20 de ani pentru ca se dezvolta mai incet decat fetele, iar la fete 17-18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa mai cresc.Am doar 1. 65m, 13 ani.Nu mi-a venit ciclul, oare mai cresc? ca nu vreau sa raman asa mik

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fete cresterea in inaltime se inceteaza pe la 15 ani si la baieti pe la 18 ani