| SucDăMere a întrebat:

Când merg pe strada se întâmplă să fac contact vizual cu persoane de sex opus, și persoane de același sex.
Menționez ca sunt băiat.
Atunci când se întâmplă cu persoane de același sex simt o provocare din partea celuilalt și ma uit 3 secunde și îmi iau privirea.
Uneori e greu pentru ca simt presiune și îmi iau privirea pentru ca ma incomodeaza și as vrea sa scap de chestia asta, as dori un sfat.
Sau în mijloace de transport, mai zăresc și simt nevoia sa mențin contactul vizual.
Întrebarea este: Credeți ca e normal sa confrunți o persoana de același sex prin contact vizual și sa îl privești încontinuu pana renunță dacă îl surprinzi uitandu-se?
Unii ar spune ca e masculin, vreau sa știu ce ați face și ce părere aveți.
Și legat de "pierderea controlului și întreruperea contactului vizual".

Răspuns Apreciat de Editori
| AdeLeu a răspuns:

Nu văd rostul de ce ai menține contactul cu o persoana pentru a aștepta ca asta sa cedeze prima. Pare super copilăros. Nu e deloc masculin, ba chiar, lucrul asta ar fi făcut de o persoana care nu are încredere in ea, pentru a își afirma in capul ei,, masculinitatea" prin acest gest. Masculinitatea se arată prin alte feluri, gesturi, nu prin holbatul la alte persoane.
Clar nu este vreo provocare de la nimeni, unor oameni le mai pică privirea pe alti oameni, pur și simplu.

1 răspuns:
| awspam a răspuns:

Daca te uiti insistent la mine ori am ceva pe fata ori spune direct care e problema. cauti bataie si pe urma sa faci pe victima sau te crezi zmardoi

| SucDăMere explică (pentru awspam):

Nu ma uit aiurea la oameni pana nu vad ca se uita și ei la mine.
Nu cauta nimeni bataie, vad ca sari direct la concluzii și nici nu cred ca ai citit corect întrebarea sau măcar tot ce am scris.

| SucDăMere explică (pentru awspam):

Nu m-as uita nici dacă ai avea ceva pe fata, nu-i treaba mea, da dacă te vad ca te holbezi la mine și nici nu te cunosc, ce ai vrea sa îți fac? Sa zic aia e? Din răspunsul tău ce reiese ca ar trebui sa fac? Sa sar la bataie ca te holbezi la mine? Ma holbez și eu și ce se întâmplă?