| DeeaDyaDeea a întrebat:

Cand se duce cu colindu? Se duce inainte cu 1 zi de Mos Nicolae? Ofer Funda

Răspuns Câştigător
| Florentina31 a răspuns:

Nu se colinda de mos nicolae! Si daca se colinda acolo unde stai tu atunci se colinda in ziua de 6 decembrie

15 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Eu stiam ca se merge cu colindul in 24 decembrie.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cu colinda se merge in seara de ajun, adica in 24 decembrie. Apoi se merge cu,, plugusorul in seara de an nou, in 31 decembrie.A doua zi, pe intai ianuarie se merge cu,, sorcova,,.

| Love4Music a răspuns:

In ajunul craciunului(24 DEC)

| slowswag a răspuns:

Colindul este pe 23 decembriewinking

| OaNaArEcOnTpEtPu a răspuns:

Buna! Pai eu stiu ca[,] cu colinda se duce pe 24 decembrie, in ajunul Craciunului!
Dar daca pe acolo sunt alte traditii..ma rog!
Pa`pa!

| Fiona232 a răspuns:

Pe 23 si 24 se colinda.Nu pe 6 decembrie

| DeeaDyaDeea explică:

PS:La oras

| alexandruXxXL88 a răspuns (pentru DeeaDyaDeea):

Normal traditia Romaneasca zice ca colindul incepe o data cu ignatul - adica cand la tara al taie pe basescu laughing scuze nu ma pot abtine, dar normal poti sa incepi din data 24 seara pana in 26 seara si din noaptea de revelion pana in a 2 zi de revelion

| DeeaDyaDeea explică:

Am uitat sa zic cu steaua nu cu colindu am gresit happy

| LucyLiu a răspuns:

Te duci cu colindul( scuzati-mi cacofonia) in ajunul Craciunului nu de Mos Nicolae...

SPER CA TE-AM AJUTAT!

| Giiorgiiana a răspuns:

Pe 24!

| Zhapheryx96 a răspuns:

Pai cu colindul se duce pe 24 nopatea la 3:30 pleci de acasa cu buna dmineata pnala la 7 sau chiar 8 succes sa strangi multe dulciuri laughing FUNDA PLSS

| FuzzyFuzz a răspuns:

Pai pe 24 decembrie (inainte de Ajun), de exemplu astazi e 24 si diseara vine Mos Craciuntongue

| Prk_Radda_1993 a răspuns:

Noi ne ducem sa facem caterinca de pe 6Dec. big grin dar da... cam cu o zi-doua inainte de Mos Craciun. Sau daca vrei mai multi bani. poti incepe sa te duci de pe 16-17Decembrie. Te primeste lumeahappy

| Boltz_Syo_1998 a răspuns:

Nu... nu se duce cu o zi inainte de Mos Nicolae