| Zambet a întrebat:

Cand simti raceala intre tine si psihologul tau ce faci? Cand incepi sa nu mai ai incredere in el, sau simti ca s-a obisnuit cu depresia ta si te lasa acolo in groapa unde esti, ce faci? Care e urmatorul pas?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Daca ai depresie mergi si fa terapie. Consilierul scolar isi face meseria asa cum stie el. Unii consilieri scolari nu au competente in psihoterapie si gresesc cand nu spun acest lucru. Era bine sa fie corect cu tine. Terapia costa destul de scump si la noi nu este decontata. Dar poti gasi si terapeut care sa nu ti se potriveasca.Atentie unde mergi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, personal, nu as mai merge efectiv la psihologul respectiv, daca cumva as merge, desi la mine nu e cazul.
Deci nu mai mergi. E pierdere de timp.

| Carmen100 a răspuns:

Merg la alt psigolog, unul care sa ma ajute, in care sa am incredere. Asa mai dai si banii degeaba ca sa ce?

| Zambet explică (pentru Carmen100):

Nu dau bani, e consilier scolar... Dar e dezamagitor sa simt asta. Atata tot.