| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre tigarile din ziua de azi credeti ca contine cele mai putine chimicale,stiu ca toate au multe,mai ales cand au introdus FSC, dar pentru cei fumatori care au o parere buna despre tigarile pe care le fumeaza sa lase un comentariu. FUNDA!
P.S. Cei de genul "Fumatul dauneaza sanatatii"' si "lasate de fumat" sa se abtina.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Deși fumez, nu știu ce-i aia FSC.

| Alex2o17 a răspuns (pentru sierra1):

E o chimicala pe care a introdus-o Uniunea Europeana si o pun pe hartie pentru a se stinge tigara singura, astfel evitand riscul de incendii FSC-fire safe cigarette

| sierra1 a răspuns (pentru Alex2o17):

Aha. Stiu doar că cele fără filtru mă fac să tușesc "măgărește"

| Freya1 a răspuns:

Nu cred ca sunt care contin mai putine chimicale.
Eu am trecut de la tigari normale la slim (winston verde) pentru ca de la cele normale imi era pur si simplu greata.
Intr-o oarecare masura toate contin doar ca poate astea slim sunt mai slabe, si avand o cantitate oarecum mai mica posibil si chimicale mai putine.