| Wildie a întrebat:

Care e diferenta dinte tampon si abosorbant? Ca nu pricep...

Răspuns Câştigător
| Shugareala a răspuns:

De obicei tampoane li se spune ob-urilor(cele care se baga in vagin), iar absorbante sunt cele always (care se lipesc pe lenjeria intima).

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Tamponul e genul ăla OB.
Absorbantul e genul de Always.
Faci tu diferenţele.

| Trandafiiiiiiiiiiiraș a răspuns:

Nu e nicio diferenta, Madalina. Termenul de tampon sau absorbant are acelasi inteles. Mai elegant este sa spui absorbant decat tampon.dar acum fiecare pronunta dupa cum stie el si cum considera ca-i vine mai usor.

| Wildie explică:

DA' eu vad ca fetele de pe TPU fac diferenta. Exista o diferenta!

| Căpşunăăă a răspuns:

Pai.tamponul e interior si absorbantul e pentru uz extern.
Unii mai numesc absorbantul si tampon, dar nu e corect.

| Sandilau a răspuns:

Niciuna. Fiecare se pronunta dupa bunul plac.