| PrajituricaCuBomboneleColorate a întrebat:

Care este diferenta dintre tampon si absorbant?raised eyebrows
funda

Răspuns Câştigător
| LamentedSoul a răspuns:

Hmm. tampoanele sunt gen O.B., care sunt introduse in vagin, in timp ce absorbantele se lipesc pe slip ( gen Always, Carefree, etc)

2 răspunsuri:
| dalmma a răspuns:

Tamponul se introduce in vagin si actineaza din interior iar absorbantul se pozitioneaza pe lenjeria intima si actioneaza din exterior. Sincer iti recomand sa folosesti absorbante mai ales daca esti inca virgina ar putea fi dureros daca nu il introduci corect. Funda?

| Ciocolattåå a răspuns:

Faptul ca absorbant suna mult mai bine decat tampon.dar aman2 folosesc la celasi lucruwinking