| Cookie166 a întrebat:

Care este importanta pastrarii tradițiilor în viața unui popor?

2 răspunsuri:
| Reallynotme a răspuns:

Consider ca asta ajuta la viata spirituala,te ajuta sa iti apreciezi mai mult patria si sa te gandesti ca e buna si frumoasa asa cum este ea,cu toate problemele ei! In fiecare parte a tarii exista traditii,iar daca sunt si respectate vor fi transmise generatie cu generatie, care isi vor aminti de noi cu drag! in plus atunci cand respecti o traditie simti puterea ei, a ceea ce faci si esti fericita ca ai dus si tu mai departe ceea ce au facut ceilalti.happy:*

| byaaemo a răspuns:

Nu stiu oricum nu respec nimic laughing