| DiyanAndorea a întrebat:

Care este profesorul vostru preferat? De ce?

Răspuns Câştigător
| TheWalker11 a răspuns:

Profesorul de sport pentru ca este foarte ambitios happy.

7 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Profesoara de economie, uhm si la seral big grin e circ si mai radem laughing sunt favoritu ei blushing E de treaba, are vreo 55 de ani si nu e mariata(rolling on the floor ) are pretentia sa ii spunem 'domnisoara' si ea se asteapta sa ii zicem 'domnisoara profesoara' eu ii zic 'doamna profesoara' si se uita urat mereu la mine blushingdar laughingce mai conteaza?

| Wehrmacht a răspuns:

Profu' de sport.De ce? Pai nu vine la ora.

| Foxie2 a răspuns:

Cel care nu exista. Nu ne cere nimic, nici nu ne umple capul cu prostii, nici nu ne consuma timpul degeaba.
Profesorul ideal!

| MaliciousDeath a răspuns:

Nu am un profesor preferat, dar il admir destul de mult pe profesorul de geografie(desi ma cam doare in cot de geografie). Vorbeste doar el toata ora iar restul clasei asculta.Nu vorbeste neaparat despre geografie, ci despre aspectele vietii in general, politica, problemele aparute la nivel mondial...chestii realiste.Te simti inspirat dupa(aproape) fiecare ora de genul.Inca de la inceputul liceului a spus ca lui nu-i pasa cu cati "metri cubi de carte" parasim liceul si ca nu asta reprezinta adevarata valoare...si se pare ca a fost destul de serios.Mda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profesorul de chimie pe care l-am avut până la finalul clasei a 8-a. Doar despre el puteam spune că-l prefer în detrimentul celorlalţi. Poate mai era şi profesorul de religie, dar acum nici respectivul nu mai predă la clasa mea. Aşadar, pentru mine toţi profii sunt o apă şi-un pământ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi amintesc ca am avut o data o compunere pe tema "profesorului ideal" si eu am spus ca ar fi cel care nu ar da teme, teste etc. Dupa asta toti profesorii mi-au sarit in caphappy
Revenind la intrebare, momentan nu pot spune ca am un profesor preferat, dar am avut unul. Proful de istorie din 5-8. L-am admirat si il admir enorm pe omul asta. Cred ca e cea mai inteligenta persoana pe care am intalnit-o vreodata, are o cultura generala incredibila si felul sau de a fi, cum nu ii pasa ca toti profesorii il urasc si il barfesc pe la spate, pur si simplu genial. Mi-e dor sa mai vorbesc cu dansul, nu l-am mai vazut de vreo doi ani.

| DiyanAndorea explică:

Toate raspunsurile sunt bune! Cum pot alege? Oricum, si eu il prefer pe domnul de sport ca e cel mai comic