| anonim_4396 a întrebat:

Care imi poate da programa pentru examenu de la romana de luni sau ce ar trebui invatat si repetata... Funda si Voturi

1 răspuns:
| BlayZeR a răspuns:

Pai ar trebui sati inveti partile de vorbire de propozitie, modurile de expunere, versificatia, genurile si specile literale si nonliterale, vocabularul, morfologia... ma rog eu ti le-am dat asa mai pe scur ca normal va trebui la examen sa faci si vreo 2, 3 compuneri big grin ma rog bafta! si eu dau examenu tongue