| monica69 a întrebat:

Care profil este mai bun filologie sau stiinte sociale? Si ce licee din Bucuresti sunt recomandate? De preferat medii intre 8.50 si 9.50.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilele sunt aproape identice. Depinde daca tu preferi sa dai teza la latina (filologie) sau logica, psihologie etc (stiinte sociale). Inca o diferenta ar fi ca la filo nu mia faci mate din a 11-a in vreme ce la stiinte sociale faci pana in a 12-a.

| monica69 explică (pentru anonim_4396):

Eu stiu ce se face si ce nu se face la fiecare profil, dar vreau pareri de la cei care sunt sau au fost la aceste profiluri

| anonim_4396 a răspuns (pentru monica69):

Pai avand in vedere ca sunt aproape identice trebuie sa te gandesti doar daca vrei teza la latina sau la logica.

| StroMb a răspuns:

Du-te la filologie deoarece vei avea mai multe posibilitati de exemplu te poti face avocat, nici la stiinte sociale nu e rau ba din potriva e mai usor spun uni. Eu sunt la stiinte sociale iar la sfaristul semestrului voi incerca sa ma transfer la filologie iti urez succes.