| le.cocaine a întrebat:

Care profil l-ati alege? Stiinte sociale sau stiintele naturii? Dau fundita

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Stiinţe sociale este un profil mai lejer, adică te axezi pe istorie geografie faci româna întradevăr dar matematică nu prea. În schimb la ştiinţe ale naturi e mai greu pentru că este un profil real, matematică faci multă, plus orele de biologie chimie şi fizică. Acum ce contează este să-ţi placă ţie, dacă vrei să dai la medicină alege al doilea, dacă nu te pasionează biologia chimie, dă la ştiinţe sociale. Şi ai grijă să te gândeşti de două ori înainte să faci acest pas, ca să nu regreţi mai târziu! O zi bună să ai!

| Rukhsandra a răspuns:

Eu am ales stiintele naturii happy

| cristina a răspuns:

Stiinte sociale este un profil mult mai bun si mai cautat decat stiinte ale naturii
este si mult mai usor iti poti gasi mult mai multe de lucru
e un domeniu super si usor.
succes sa intri acolo unde vrei tu

| Petronela a răspuns:

Stiinte sociale deoarece urasc biologia, chimiax(:d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de ce îți place ție mai mult, ce te atrage mai mult. De exemplu mie îmi place mai mult științe sociale.
Bafta.