| Andreas767 a întrebat:

Buna TPU! Ce profil este mai de viitor? Stiinte sociale sau Stiintele ale naturii? Mi-e greu sa ma decid la ce profil sa ma transfer.

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Ambele sunt utile

| Parakeets a răspuns:

Aș zice că științe naturale. Știința nu moare e abia în progres. Dar nu omite și spiritul tău. Dacă totuși el simte mai bine omul decât legile exacte ale naturii, eu zic să nu omiți nici științele sociale. Mai ales dacă ai o empatie ieșită din comun sau chiar o inteligență emoțională bună.

Bani faci din toate, dacă le faci cu pasiune și dacă chiar ești bun pentru acel ceva.
Dar eu abia acum observ că eu am impresia că tu cred că te refereai la liceu și eu aveam impresia că întrebai de faculta. Sorry, dar sper să asculți totuși sfatul.
Succes! happy

| newaccountbye a răspuns:

Științe ale naturii, fiind un profil real!

| antoniaprr90 a răspuns:

Ambele sunt de viitor in functie de ce meserie ai vrea sa practici