| HappyCandy a întrebat:

CAre sunt beneficiile unui reprezentant avon si care sunt cele ale unui reprezentant oriflame? voi ce ati alege?

3 răspunsuri:
| xChocolateRoxiiixD a răspuns:

Soaramea e reprezentatnta si orifflame si avon
pai primeste cadouri parbume farduri etc
40% reducere
si salariu primeste cam 100 de lei
si soramea e foarte stresata cu chestiile astea are 4 serviciuri
de luni-sambata la o agentie de turism
sambata-duminca seara lucra la nunti la fantani de alea de ciocolata si cu fructe
si mai are si avon si oriflame ii ocupa tot timpul

| Nadiiii a răspuns:

Buna! Am fost reprezentant la oriflame si avon dar dupa un timp am renuntat sa mai fiu la avon si am ramas la oriflame.
In primul rand, oriflame are produse naturale si bune, iar parfumurile persista.
In al doilea rand, in functie de comanda ta poti avea reducere de 23% 30% si 40%
De exemplu: daca faci o comanda de 7--299 lei atuncivei avea 23% reducere (daca faci o comanda de 70 de lei 16 lei iti raman tie); daca faci o comanda de 300-599 lei atunci vei avea o reducere de 30%; iar daca vei face o comanda de 600 lei vei avea 40 la suta reducere.
In al treilea rand, daca esti client fidel oriflame te premiaza cu diferite premii (aparat de masaj, parfumuri, storcator de fructe, etc)
In al patrulea rand, iti poti forma propria ta echipa si intr-o luna de zile poti castiga chiar 2000 de lei. Daca doresti mai multe detalii te rog sa ma contactezi! :*

| fizzzz a răspuns:

Raspunsul este simplu: ca reprezentant AVON :
- primesti o reducere intre 15 si 40% in functie de valoarea comenzii
- bonusuri si diverse produse gratuite
- comanda gratuit la domiciliu intre 48 si 72 de ore
- cursuri de beauty si lidership
- ai un program flexibil
- poate fi o afacere part-time
- nu este nevoie sa renunti la actualul loc de munca
- ai propria pagina de internet

iar ca reprezentant ORIFLAME:
Ca reprezentant Oriflame ai ocazia să câştigi bani în trei moduri:
1. Faci economie când cumperi produse Oriflame;
2. Câştigi din vânzările către prieteni şi cunoştinţe prin promovarea catalogului;
3. Câştigi prin crearea unei echipe cu care să-ţi poţi mări vânzările