| Tudor7654 a întrebat:

Care sunt cauzele din care se rup hainele in masina de spalat?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Temperatura nepotrivita sau anumite haine nu se spala la masina de spalat. La mână sau la curatatorie chimica.

| Yuoia a răspuns:

Cel mai des, cuva are un defect. Un colt de tabla sau altceva care rupe hainele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt spalate la programul potrivit pentru timpul de haine care sunt.

| Tudor7654 explică (pentru anonim_4396):

Deci am pus la programul mixt, pe care trebuie sa pun atunci ca sa nu se rupa, sintetice, delicate, care?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Tudor7654):

Depinde din ce material sunt facute hainele si de ce scrie pe eticheta lor.

| Tudor7654 explică (pentru anonim_4396):

Deci am pus niste pantaloni din bumbac 97% care se spala la 40 de grade

| Marius260611 a răspuns:

Temperatura nu e cea corecta