| LICURICI_2701 a întrebat:

Care sunt cele mai bune tratamente NATURALE impotriva caderii parului? funditaaaaa+ vot:Xhelp mepuppy dog eyes

5 răspunsuri:
| isabellle a răspuns:

Eu folosesc ulei de ricin, şi pot spune SINCER că nici nu mai cade atât şi este şi mult mai des şi sănătos.
Te'ai mai putea duce şi la doctorul de familie, ţi'ar recomanda el un şampon.
De obicei părul cade de la stres, supărare etc...
Oricum, succes :X

| paynehunter a răspuns:

Daca esti sanatoasa si iti cade parul, atunci inseamna ca e din cauza stresului si a alimentatiei, si nu exista metode prin care sa rezolvi aceasta problema.Nu iti irosi banii pe medicamente si sampoane, rezultatele nu vin.Am observat si eu chestia asta, cand sunt in timpu scolii sunt stresat si presat de timp si imi cade parul, iar cand sunt in weekend sau chiar vacanta... pur si simplu nu am nici o problema.Am incercat mai multe sampoane, dar nici un rezultat, eu zic ca cele mai bune tratamente sunt in primul rand alimentatia, nu manca carbohidrati seara, adica elementele care iti dau energie, iar dimineata incearca sa nu sari peste micul dejun. Oboseala poate fi un alt factor, dar ai grija de alimentatie macar.Nu stiu nici un tratament natural care sa functioneze, am incercat miere cu catina, un amestec foarte bun, m-am simtit mult mai bine, mai multa energie, dar parul cadea in continuare, Sper ca ti-am fost de ajutor!happy

Răspuns utilizator avertizat
| playmate58 a răspuns:

Pai iei un castronel mic si pui 2 linguri de miere si 4 de ulei de masline si faci un amestec dupa care il aplici pe parul umed apoi clatesti cu apa caLIE si stergi foarte usor cu prosopul fa asta saptamanal ajuta si la varfurile despicate big grinpe mine m-a ajutat

| Elise a răspuns:

Mai fetelor uleiul asta de ricin...toata lumea aude de el si gata e bun! mie nu mi se pare nimic extraordinar la el raised eyebrows mai degraba e bun pentru cresterea genelor si sprancenelor decat pentru parlaughing sinceer! cel mai bun tratament natural din batrani este gazul lampant. este adevarat ca nu prea se mai gaseste, poate doar pe la bunicii care inca mai au lampile acelea care functionau cu gazhappy este ft bun si chiar de la prima spalare capata o stralucire, iar dp 2, 3 aplicari deja intareste firul de par. se vad efectele imediat! eu zic sa incercihappy merita:*