| ShiShi a întrebat:

Care sunt, in general, probele pentru Miss Boboc? Am inteles ca difera de la un liceu la altul, dar. Care sunt cele mai comune?
Scuze, este prima mea intrebare si nu stiam exact categoria la care as putea sa o incadrez.

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

La balul bobocilor se strang toate clasele de a IX-a pentru aniversarea primului lor an in liceu. Se alege din fiecare clasa miss ( fara) si mister (baiat) ca sa reprezite clasa lor. Daca sunt mai multi voluntari din clasa care vor sa participe la miss/mister se pun la niste probe si o sa fie ales cel mai potrivit pentru acele probe. In timpul balului se distreaza toti elevii. O sa fie manacare, bautura, dans, etc. Iar din perechile de miss si mister din fiecare clasa vor participa la niste probe, iar cei mai buni se vor clasifice pe locul 1, 2 sau 3 si vor primi cadouri in functii de locul pe care se vor clasa. Cam asa stiu ca se procedeaza la balul bobocilor.
succes

| ShiShi explică (pentru vocea):

Multumesc!

2 răspunsuri:
| Andreeajuliah a răspuns:

In general sunt probe de dans, proba de cultura generala, proba de aptitudini, probe surpriza.

Oricum, depinde de la un liceu la altul.