| Mimi4321 a întrebat:

Cat de deranjante sunt vergeturile? Am pe coapse si pe fund si de aceea nu port nici pantaloni scurti si nici costum de baie.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile nu sunt deranjante, decat la vedere.
Din pacate, nu poti sa faci nimic in privinta lor, ca o piele crapata, nu se mai lipeste la loc, iar culoarealor initiala de roz-violaceu, se schimba in timp, in alb.

| corbulalbrosu a răspuns:

Existenta vergeturile inestetice poate deveni deranjanta d.p.d.v. al aspectului oferit doar in acele cazuri in care culoarea rosie vinetie este mult prea evidenta. In acele situatii intr-adevar este indicata mascarea lor cu akutorul imbracamintii. SanatatE!

| OldSoul a răspuns:

Nu ar trebui sa te deranjeze nici pe tine nici pe ceilalti.
Ceilalti nu au decat sa se uite in alta parte daca nu le place ce vad si aia e.
Cu sau fara vergeturi, viata merge in continuare.

| Yurisa a răspuns:

Derajant pentru tine? Nu
Derajant pentru ceilalti? Nici atat

Aproape toata lumea are

| Elena9328 a răspuns:

De ce ar fi deranjate?!
Tuturor nu se întâmplă mai târziu sau mai devreme.Foloseste creme pentru diminuarea lor, nu zic că vor dispărea, fiindcă nu vor dispărea. Dar nu se vor mai vedea așa intens.

| FruttiFresh300 a răspuns:

Accepta-te asa cum ești! Sunt lucruri pe care nu le poți schimba la corp, iar vergeturile sunt unele dintre lucrurile alea și decât să-ți bați capul cu ele, acceptă-le și pune-ți corpul în valoare prin alte atuuri.