| Angelindeed a întrebat:

Cat de des consumati alcool?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De cate ori am ocazia. Cei care spun ca nu consuma alcool ori mint ori inca beau lapte.

| ANAHsneaman a răspuns:

Bună!
Depinde în primul rand de vârstă. Depinde și de tăria alcoolului.
La o vârstă frageda nu e recomandat din mai multe puncte de vedere. Însă tinerii nu mai țin cont de ele.
Nu sunt o mare consumatoare, chiar nu suport unele tarii, însă câteodată mai simt nevoia, într-o cantitate mica bineînțeles. Eu una nu am o anumita perioada de timp.
Pot sa nu consum alcool și cu lunile, cum am spus nu sunt o consumatoare înrăita.
Acum depinde ce ai dorit sa afli prin întrebarea adresata! Dacă ești consumator înrăit și ești încă tinerel analizează-ti bine acțiunile încă de pe acum. Nimeni nu îți impune nici sa consumi nici sa nu consumi. E alegerea ta pana la urma!
Însă tine minte totul cu moderetie. Ce e mult strica nu?
Numai bine!

| Cosmin86 a răspuns:

4 beri sau 2 litri de vin de tara / saptamana, aproximativ.

| Freya1 a răspuns:

Ultima oara cand am consumat alcool a fost acum 4 ani cred sau mai bine.

| Andreeush a răspuns:

Nu consum alcool.

| SilentRain a răspuns:

Nu consum deloc

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Consum rar vin, bere fara alcool/cu lamaie.
Vinul doar la ocazii, sau cu acea "persoana speciala". happy

| Henrypericolpublic a răspuns:

La ocazii care se ivesc in fiecare zi.
Glumesc, la ziua cuiva sau de sarbatori.

| SEMIHA a răspuns:

Nu consum alcool, deloc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SEMIHA):

Nu e cam extrem sa nu consumi deloc?

| SEMIHA a răspuns (pentru Cosmin86):

Pentru mine nu este. Nici cafea nu beau. Acum depinde cum vede fiecare situația.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SEMIHA):

Si cum traiesti?

| SEMIHA a răspuns (pentru Cosmin86):

Apă, ceai, sucuri naturale. Cafea am băut o perioadă scurtă de timp, acum nu simt nevoia să o readuc în rutină. Tu ce obișnuiești să bei?

| Cosmin86 a răspuns (pentru SEMIHA):

Zilnic: cafea, ceai, apa. Am si zile fara cafea.
Dar cand ies in oras sau sunt la o nunta/party, nu as putea fara alcool. Sau cand socializez.

SAU, cel mai important, cand fac rost de un vin bun de tara, facut 100% natural, nu pot sa nu cumpar si sa beau 1 cana inainte de culcare big grin