| AndreeaAndreutza48 a întrebat:

Cât de grea e dragostea? Raspunsuri detaliate va rog
Credeti in dragoste la prima vedere?

11 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

La prima vedere, nu.Trebuie să cunosc omul ca să mă pot îndrăgosti, pentru că fizicul pentru mine face parte din aparențe, lucru pentru care mă îndrăgostesc greu.
Pentru prima întrebare, nu e atât de greu atunci când există comunicare și încredere. Fără acestea însă, toată relația devine un chin, de aceea în relația mea am decis să lăsăm gelozia la o parte și să fim cât mai onești unul cu celălalt, ceea ce momentan reușim.
Multă baftă!

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru Musique):

Eu mă îndrăgostesc repede mai ales de băieții cu ochi albaștri sau căprui dar tot la fel de repede mă plictisesc laughing

| Musique a răspuns (pentru AndreeaAndreutza48):

Heh, de plictisit și eu mă plictisesc destul de repede.

| positivity a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos lucru care ți se putea întâmpla, pe lângă darul de a avea copii și de a întemeia o familie. Însă, pot spune că aceasta este minunată doar atunci când sentimentul este reciproc.
Dragostea înseamna pace, înseamnă tot ce îți puteai dori de la viață. Iubești pentru că iubești, iubești pentru că exiști. Asta reprezintă ființa unui om: puterea de a iubi.
Dacă te gândești la dragostea la prima vedere, ai fi tentat să spui că există, însă dragostea la prima vedere înseamnă doar atracția fizică. Iubirea reprezintă mai mult decât atracție fizică. Să iubești o persoană pentru ceea ce este, iar aceasta să te iubească la rândul ei în același fel, îți oferă un sentiment minunat.

| CristinaSNC a răspuns:

Nu e grea, e frumoasa cand ai persoana potrivita langa tine. Dragoste la prima vedere cam rar. Ce spuneai tu mai sus ca "te indragostesti repede de unii baieti dar la fel de repede te plictisesti ", aia nu e dragoste la prima vedere, e o atractie deoarece respectivul are fizic placut, de asta te plictisesti repede.

| AndreeaAndreutza48 explică (pentru CristinaSNC):

Sau cum pățesc de obicei : AFLU CĂ ACEL CINEVA ESTE UN TICĂLOS

| AndreeaAndreutza48 explică:

Eu mă îndrăgostesc repede dar ma plictisesc la fel de repede

| PsihopatX3 a răspuns:

Nu e grea... doar nu o duci în spate.

| Devilgrim a răspuns:

Dragoste la prima vedere. laughing
Am patit si eu asta dar cum sa o zic as putea zice un sentiment la prima vedere pentru o fata in cazul meu happy
Dar nu de fiecare data se poate intampla acel sentiment sau cum se zice Dragoste la prima vedere happy
Deci acel sentiment la prima vedere poate sa sa fie o eroare al inimi tale as putea zice asa cred eu nu stiu ce o sa zica alti dar eu asa cred happy
Am patit si eu prin cls a-3 am aruncat un biletel la o fata si m-a prins profesoara laughing Okay dupa un timp ce am ajuns cam prin a-8 m-am gandit ce am vazut la ea o_o nu va gandit ca eu as fi un print sau ceva laughing ca am zis aia ( ce am vazut la ea ) dar dupa un anumit timp ati dezvolti ce gen de fata iti place si eu acum as zice ca imi plac fetele simple big grin ^_^
Deci acel "Dragoste la prima vedere sau sentiment la prima vedere" pot zice ca da cred dar numa asa merge daca si la ea i place de mine.
Bafta a sunat ciudat nu?

| ELO a răspuns:

Nu stiu cat de grea e. Sincer, nu am cantarit-o. happy Dar tot ce pot sa iti spun e ca nimeni nu iti va putea zice cum e dragostea sau sa iti dea niste detalii intr-un anumit fel despre ea, pentru ca oricum nu vei intelege; doar daca vei experimenta pe propria ta piele; si da, exista dragoste la prima vedere.

| Emilol a răspuns:

Sincer... eu nu prea cred... nu știu ce spun alții dar nu ai Cum sa te îndrăgostești de o persoana din prima clipa pe care o vezi... S. Ar putea sa simți o atracție sau poate chiar sa îl placi... dar nu poți sa îl iubești... sentimentele adevărate se formează în timp... părerea mea ✋