| crisiss a întrebat:

Cat de greu se intra la politehnica Bucuresti, automatica si calculatoare?

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

As spune ca e dificil de intrat, dar extrem de dificil sa o termini.Trebuie sa fii constiincios, extrem de serios.

| kzd a răspuns:

E o facultate foarte buna, deci concurenta este foarte mare. Este foarte greu in timpul facultatii( mama a facut facultatea asta). Este greu, dar nu imposibil happy.

| Ajutatorool a răspuns:

De intrat nu e greu, de iesit in schimb...

| 7QA3 a răspuns:

Trebuie sa fii pus la punct cu tot ce inseamna mate si fizica. Nu e nevoie de nivelul unor olimpici sau ceva in genul, dar oricum de la mediu in sus! Informatica e destul de accesibila in situatia in care la mate e totul bine. Se intra. nici usor, dar nici foarte greu. In schimb, e o facultate pe care putini o termina cum trebuie. Trebuie sa iti placa si sa fii constiincios! Succes!