| KellyNitraBB a întrebat:

Ce anotimp va place mai mult iarna sau vara mie una imi place iarna pentru ca afara ninge si este foarte frumos in casa este cald te uiti pe fereastra stand la soba si iti amintesti de clipele frumoase miroase a cozonaci esti in preajma sarbatorilor imparti cadouri cu cei dragi vine mos craciun......si revelionul:X
sunt cele mai frumoase amintiri iarna asa zic eu >:"

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Din punctul tau vedere si mie-mi place iarna. Dar sa nu uitam diminetiile reci de scoala cand trebuie sa pleci pe frigul ala. Asa e, e frumos iarna pe vacanta, dar in timpu scolii. e mai nasol happy. Eu una prefer vara, e cald, e ziua mult mai lunga, e timp de distractie etc.

| KellyNitraBB explică (pentru Adry05):

Stiu e cam nasol cu scoala! sad

| TeoPT a răspuns:

Îmi place iarna, dar fără zăpadă. 5-10 grade, cer înnorat, eventual ceață, asta e atmosfera ideală pentru mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

Ce vreme trista, de intristat lumea, pentru tristi, tot cheful de viata se cam dulce. Si daca nu ma inseala memoria, ziceai ca primavara e preferata ta. Ti-ai schimbat preferintele?

| Dumnezău a răspuns:

Imagineaza-ti zapada de doi metri pe marginea drumului, si de jumatate de metru pe drum.-10 grade, zapada scoate, atunci cand o calci, un fel de tiuituri tanguitoare si agonizante.Bate crivatul si viscoleste pe alocuri.E 2:45 dimineata,nu tu masini,nu tu oameni pe strada, luminile stradale aprinse diafan, de ajuns cat sa vezi pe unde mergi, dar suficient de slabe ca sa nu te deranjeze. Fara amintiri, fara tinta.Doar mergand,ca un zombie, pe acel tip de drum, in mijlocul drumului preferabil, cu paltonul pe mine, cu castile tripate pe post-rock in urechile mele.Si la capatul drumului, o padure foarte deasa, care sa-ti bage putin frigul in vene, ca si cum vremea n-ar fi fost de ajuns.Genul acela de iarna, cred ca e singura combinatie de fenomene intr-un anotimp, care ma poate face cu adevarat multumit.

Acum...sa nu va aud pe vreunu' spunand ca asta e vremea perfecta pentru un viol si/sau o crima,ca stiu si eu prea bine! Alea se fac noaptea, da, da' le prefer pe caldurica. Iarna, nu tu faradelegi, doar plimbari introspective pe ger.

| KellyNitraBB explică (pentru Dumnezău):

Fiecare cu placerile lui mie tot iarna si vara dar nu la fel de mult ca iarna

| OliviaLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Wow ce urata e iarna la tine.

| OliviaLove a răspuns (pentru Dumnezău):

Wow ce urata e iarna la tine... adica vazuta cu ochii tai. Dar nu ar mai fi asa daca ai vedea partea pozitiva happy
Vin sarbatorile, impodobesti bradul, stai cu cei dragi, cantati conlinde love struck mancati mar copt, cozonaci, sarmaute, este ziua domnului nostru prea iubit, este amosfera de sarbatoare si totul este impodobit, love struck. Ma rog, cred ca nu toate persoanele vad partea buna a lucrurilor.si nici nu te oblig sa faci asta. Eu fac asta poate si pentru ca sunt mai optimista de felul meu si eu sunt cea care destinde atmosfera de obicei laughing deci incearca sa nu vezi partea rea a lucrurilor. Uite acusi vine iarna. Nu trebuie sa stai bosumflat si posomorit doar pentru putina zapada. Si in plus nu e atat de rau poti iesi cu prietenii si sa va jucati in ea :* si o sa vezi ca nu o s-o mai urasti asa de mult. Sarbatori fericite si distractie placuta :* :*!

| ComatoseWine a răspuns:

Iarna pentru ca e frig, cer, ninsoare.Imi place zapada.Stau numai in zapada si imi place.Pacat se topeste si sunt balti.Vara ar fi frumoasa daca nu ar fi cald(nu suport caldura, stau numai in casa, doar noaptea ies). Plus ca vara e o pierdere de timp.Sunt foarte lenes vara.

| Delicacy a răspuns:

Iarna,merge vodka mai bine.

| AnnaMaria27 a răspuns:

Eu ador vara! Nu inteleg persoanele care se plictisesc in acest anotimp! Cum sa te plictisesti cand poti face atatea! Mergi la mare, la munte, vizitezi orice parte a tarii, te distrezi cu prietenii, nu ai teme, te imbraci cum vrei, nu ai nici o grija ca trebuie sa inveti ca maine dai test la o materie, ziua este mai lunga si lista continua! Iarna e frig, stai cu mii de bluze si cu geci groase pe tine, toata ziua stai in casa ca e frig afara, racesti sau te imbolnavesti si multe altele! Intr-adevar iarna sunt atatea sarbatori frumoase si placute, dar nu as da vara pe iarna! laughing

Răspuns utilizator avertizat
| uguugu a răspuns:

Salut! si eu ador iarnaaa sunt indragostita de eahee hee asclt magic fm(unde sunt colinde incepang cu 1 decembrie pana la sf acestei luni) atmosfera de craciun de fapt mie imi plac zilele aceea de dinaintea craciunului cu pregatirile si cand decorezi casa, camera ai vazut ca ziua de craciun in sine nu e la fel de frumoasa ca impodobitul bardului si pregatirile, apoi ninsoarea asteptarea lui "mos craciun" sa.ti vezi parintii cum incearca sa pretinda ca mosul vine si dupa ce adormi sa se strecoare si sa aseze cadourile, hainele groase, caciulitele.....deci daca ar fi dupa mine as vrea sa fie mereu atmosfera aia cu putin inainte de sosirea craciunului