| denysa a întrebat:

Ce as putea folosi pentru indepartarea cearcanelor? le am de cand ma stiu si sunt foarte nasoale big grin funda!

Răspuns Câştigător
| Psihiatra a răspuns:

Si eu aveam niste cearcane nasoale :P
pune cuburi de gheata pe ele cate 5 minute pe zi timp de cateva zile si se vor mici
sau incearca cu felii de castravete. pune`le pe cearcane si sti relaxata cateva minute.(efectul nu e imediat, ci in timp)
mai multe informatii gasesti pe http://www.garbo.ro/......rcane.html
bafta cu cearcanele acelea nasoale :P

2 răspunsuri:
| Gya_8215 a răspuns:

Nu e neaparat de la piele, side la oboseala. uite un tratament:
Se aplica pe pleoape felii de cartofi cruzi.
Se pun comprese reci cu infuzie din petale de trandafir. O lingura de petale uscate la 100 ml apa. Se folosesc trandafirii de dulceata.
Comprese reci cu infuzie de flori de tei.
Se pun alternativ, comprese reci si calde. Se incepe cu compresele calde si se termina cu cele reci.

| pedobear a răspuns:

Un bisturiu