| Onutzyk a întrebat:

Ce as putea sa fac sa nu mi se mai exfolieze unghiile? Pls help!

Răspuns Câştigător
| Bloondyna a răspuns:

Incearca sa folosesti lacuri cu vitmane. Se gasesc foarte usor la farmacii sau chiar si la magazine cu cosmeticabig grin.

cauza:
Unghiile casante pot reprezenta un semn al lipsei de biotin (vitamina H sau B7), pe care o poti regasi in ciuperci, grepfrut, pepene verde, banane si capsune. De asemenea, poate fi si o lipsa de fier - pe care il poti asimila foarte usor din carne rosie, verdeturi si morcovi - sau de zinc.

Unghiile fragile, precum si cele care au striatii verticale sau orizontale pot anunta o deficienta de vitamina B. Morcovii, spanacul, orezul brun, pepenele si alunele reprezinta resurse bune si naturale pentru suplimentarea in organism a acestei vitamine.
Unghiile casante pot reprezenta un semn al lipsei de biotin (vitamina H sau B7), pe care o poti regasi in ciuperci, grepfrut, pepene verde, banane si capsune. De asemenea, poate fi si o lipsa de fier - pe care il poti asimila foarte usor din carne rosie, verdeturi si morcovi - sau de zinc.

Unghiile fragile, precum si cele care au striatii verticale sau orizontale pot anunta o deficienta de vitamina B. Morcovii, spanacul, orezul brun, pepenele si alunele reprezinta resurse bune si naturale pentru suplimentarea in organism a acestei vitamine.

3 răspunsuri:
| InGeRaS_7597 a răspuns:

DAti cu lac de unghii pentru barbati happy. sper ca am ajutat. funda?

| ExpertTPU a răspuns:

Intreaba la farmacie. Ti se va recomanda un supliment alimentar. Eu, in locul tau, mi-as face si niste analize de sange. Cel mai probabil ai niste carente si trebuie sa iti revizuiesti dieta.

| justjb a răspuns:

Ulei de masline happy foarte bun tongue
sau zeama de lamaie. fa un tratament.seara inainte sa te pui la nani happy le ti ori in zeama de lamaie ori in ulei de masline cca 10 minute... timp de 2 saptamani tongue