| corina_7117 a întrebat:

Mi se rup unghiile si au inceput sa se si exfoliezecryingCe as putea sa fac? Va rog, ajutati-ma cu niste sfaturi:*:*:*

Răspuns Câştigător
| MG4Life a răspuns:

Bai caldute cu ulei de parafina pe care il poti cumpara de la farmacie

Sau

miraculoasa "drojdie de bere" (pentru piele, par si unghii), iata detalii mai precise si folositoare pe acest site http://www.farmaciata.ro/SitFiles/articol_no_ph.php?id=92

6 răspunsuri:
| Siracuzia a răspuns:

Bună! Îţi recomand din proprie experienţă băi călduţe cu parafină pe care îl găseşti la farmacie sau stai cateva minute cu unghiile într-o soluţie pe care o prepari din zeamă de lamăie şi apă călduţă.

| T4ny4 a răspuns:

Cel mai bun remediu pe care l-am folosit a fost uleiul cald.Seara,dupa baita, iti incalzesti putin ulei intr-un castron si ti degetele in ulei intre 5 si 10 minute.Dar caldut uleiul, nu incins.Repete procesul de 2 ori pe saptamana. Ulei de floarea-soarelui.

| Diixy a răspuns:

Eu mi-am cumparat un fel de lac de unghi cu "24 de karate"
De la AVON cu 15 lei, m-a ajutat foarte multwinking

| Deea_8855 a răspuns:

Daca unghiile sunt moi inseamna ca poate ai un deficit de calciu in organism. Incearca sa consumi mai multe alimente care contin calciu : lapte, branza etc. In potriva exfolierii poti folosi ulei vegetal sau ulei de masline, caldut, in care sa iti inmoi unghiile. Si zeama de lamaie e buna (le ungi cu zeama de lamaie ). Incearca sa folosesti si o crema hidratanta de maini si unghii. Sper ca ti-am fost de ajutor! :* :*

| Cozyy a răspuns:

Cumpara o pila buna de ubghii si incearca sa ti le pilesti cu ea, sau foloseste ulei de ricin. http://decorix.allshops.ro/produs/126758/Set+de+2+pile+de+unghii.html