| GabiGabrielle a întrebat:

Ce as putea face sa nu mi se mai exfolieze unghiile si sa le am mai tari?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand posibil sa ai lipsa de calciu ia niste calciu (ca sa le ai mai tari). Trebuie sa le ai date cu lac sau oja in permanenta (dar sa fie inporosapat la doua zile chiar si una). I-ati crema de la Avon pentru maini si unghii sau orice alat crema pentru maini si unghii. Funda?big grinbig grin(daca ti-am fost de folos)

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Cumpara din supermarket Farmec [ cu vitamina B5]. E foarte buna, am incercat-o si eu. Nu e lac, e o solutie cu care te dai pe unghii si care ajuta foarte mult la intarirea lor... eu acum le am mari si frumoase:x [ si e doar 5 lei;))]
asa arata http://www.google.ro/......tp?/imgres r:2, s:0&tx=44&ty=70

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand posibil sa ai lipsa de calciu ia niste calciu (ca sa le ai mai tari). Trebuie sa le ai date cu lac sau oja in permanenta (dar sa fie inporosapat la doua zile chiar si una). I-ati crema de la Avon pentru maini si unghii sau orice alat crema pentru maini si unghii. Funda? big grinbig grin(daca ti-am fost de folos) eu eram accea dar nu eram logatabig grinbig grin

| brio6267 a răspuns:

Se pare ca ai lipsa calciu, cred ca ar fi foarte bine sa mergi la medic... sfaturile fara control analize te ajuta si nu prea

| elizza a răspuns:

Exista creme speciale si niste lacuri. Lacurile se gasesc si in cataloagele Avon.