| Ionescu417 a întrebat:

Ce ati prefera de 1Maartie un martisor sau o ciocolata?

Răspuns Câştigător
| Pinguuuin01 a răspuns:

Mărţişor. de 1 martie asta se dă, ciocolata se poate oferi şi în restul zilelor din an. happy

13 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ambele

| positivity a răspuns:

Sinceră să fiu, aș opta mai mult pentru un mărțișor.
Adică, îi poţi oferi unei fete în fiecare zi câte o ciocolată, însă un mărțișor i-l poți da doar o dată pe an.

| LollypopMe a răspuns:

Martisor. Doar o data pe an se da. Ciocolata o poti primi/da si dupa sau inainte.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă stai în dubiu și nu știi ce ai putea oferi fetei dragi, îi poți dărui și ciocolată ca... mărțișor, dar trebuie să-i adaugi neapărat șnurul alb-roșu, doar ăsta e simbolul!

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns (pentru floresdemayo):

Eu nu dau nimic la nimeni, asa ca nu stiu sa raspund la intrebare... de fapt eu am intrat aici pe postarea ta numai si numai sa-i dau floricelei de primavara o scrisoare dedicata, ca am inteles ca tot intreba de mine cand mi-era lumea mai draga (in alta parte). Ma scuzi ca nu ii dau direct in mesagerie scrisorica, da' e ciufutzica floricica asta, nu lasa asa, orice junior nasparliu, sa-i trimita mesaje. Ce ti-e si cu setarile astea, dom'le! Deci:
Floricica, am intrat si eu aiurea, sa-ti urez o primavara mirobolanta, in stilul meu caracteristic de care te-ai bucurat prea devreme ca ai scapat! :)) :x
http://i.imgur.com/WPPZPH0.jpg

| Hombre a răspuns (pentru floresdemayo):

Si credeai ca ai scapat
De marinarul turbat,
Ce impleteste martisioare
Pentru doamne, domnisoare,
Si le trimite pe toate
Din zari albastre ciudate,
Unde-si duce mutu iapa
Si Hombre isi paste capra.
D'aia si eu intra-i pe aici
Sa vad draga ce mai zici
Si pentru ca mi s-a facut dor
Am sa-ti dau un martisor.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=znptyp4apW0

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns (pentru Hombre):

Las-o Hombre, ca e la scoala azi, cu sutienul plin de intzepaturi de la boldurile cu care i-au infipt baietii cu mana tremuranda in piept diverse chestii laughing
Sa mai zici ca nu sunt masochiste profesoarele de 1 Martie...

| Hombre a răspuns (pentru AtelierDeReparatUseriTPUdefecti):

Nu ca-i desteapta profa, si-a pus sutien de tabla. laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru AtelierDeReparatUseriTPUdefecti):

Ecce homo! Văd că ambii vă țineți de șotii!
Uite si la Hombre în ce mă...costumează laughing!

| AtelierDeReparatUseriTPUdefecti a răspuns (pentru floresdemayo):

Noi ne tinem de sotii mai mult pe faiz, aici intram numai cand simtim ca ne-am prostit de tot big grin

| pozeanimate a răspuns:

1 martie martisor
2 martie ciocolata

| dracitza a răspuns:

Amandoua laughing

| Iullii a răspuns:

Ciocolata este un cadou pe care nimeni nu il refuza, dar maine fiind 1 Martie, din punctul meu de vedere, un martisor ar fi mai frumos.