| anonim_4396 a întrebat:

Ce bautura te imbata mai repede dintre : Whisky vodka si coniac?
In general care are continutu de alchool mai mare?

5 răspunsuri:
| annkaa a răspuns:

Clarr whisky:d

| IMC90 a răspuns:

Nu conteaza numele bauturii ci concentratia de alcool, ca tu te imbeti cu alcool nu cu caramel...

Toate 3 sunt la fel in general (au 40 de grade alcool). Uneori whisky-ul are si 43 de grade iar uneori vodka are 37-38.

| UNHleaSHD a răspuns:

Aberatii. Vodka e cea mai tare. Sa va reamintesc ca whiskyul sta in butoi la invechit? Adica pierde putina tarie si ia aroma.

| FerLin a răspuns:

Nu stiu coniacul dar primele doua au 40 de grade de obicei, deci pe care o poti bea cel mai repede, aia te imbata mai repede! happy

| justme66 a răspuns:

Pai depinde si de persoana si daca ai mancat, daca nu mananci te imbeti mai repede.A si depinde si ce sortiment de whisky sau vodka sau coniac de exemplu daca bei coniac alexandrion s-ar putea sa te imbeti.Dar cu siguranta daca bei din fiecare te faci praf.Un an nou fericit