| EUeStEEu a întrebat:

Cea mai,,tare" băutură?
Ceva mai cunoscut,gen bere, vin, țuică, whisky, coniac

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E una in Spania de 80º absenta... te lasa la pamant din 2 pahare mici daca nu ai vechime in domeniu

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Probabil Jack Daniel's.

De ce? Pai aici zice whisky: https://www.tasteatlas.com/most-popular-alcoholic-beverages-in-the-world

Iar la whisky, este: https://www.statista.com/......ey-brands/

| gabicoo a răspuns:

Absintul! Dar producerea și comercializarea lui pe teritoriul UE e interzisă!
Așa că rămâi cu pălinca noastră sau cu tequila mexicană!

| gabicoo a răspuns:

Dar cel mai tare și mai tare e lichiorul de viorele Mona!
Nu ai cum să ratezi cu el. Gropi, șanțuri, garduri pe toate le nimerești din prima!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Absint.

| siriusblack98 a răspuns:

Te referi la tare ca și grade de alcool sau popularitate ori gust? Oricum, palinca zic eu că le dă clasă la toate de acolo. Whisky-ul zici că este extract de șosete murdare în comparație cu o palincă adevărată de vreo 50+ de grade. Vezi să nu faci confuzie între palincă și țuică. Am mai întâlnit și din ăștia.

| badpanda a răspuns:

Palinca de Bihor. 70 de grade

| Eusunt132 a răspuns:

Probabil crema de whisky si vodka scumpa, nu saniuta laughing