| mirree a întrebat:

Ce cadou i se potriveste unei fete de 11 ani?

11 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Daca ii place sa citeasca o carte.
Alte variante: un tricou cu un desen haios sau un ceas de genul http://www.crownfashion.ro/......ams-126499

| mona a răspuns:

O papusa care vorbeste, un telefon mobil, role, etc

| Crucified a răspuns:

O carte, parfum, geanta, trusa de machiaje. In niciun caz papusi!

| xBya a răspuns (pentru Crucified):

De ce nu papusi? Poate e o fire mai copilareasca. In fond si la urma urmei mirree trebuie sa stie ce i se potriveste prietenei ei, noi ii dam doar niste sugestii.

| Crucified a răspuns (pentru xBya):

Papusi? Sa stii ca o fata de 11 ani nu inseamna o fata de 3 ani. Deja isi incepe adolescenta. Se maturizeaza. phbbbbt
Proasta mai esti!

| xBya a răspuns (pentru Crucified):

Bai natie, tu ai grija sa-ti termini clasa a4a cu rezultate bune, nu sa dai raspunsuri de cacao pe aici. Si spre informarea ta, la 11 ani eu inca ma jucam cu papusile, nu umblam ca o disperata pe tocuri numai ca sa se uite golanii la fundu' meu. Maturizarea nu incepe la 11 ani (numai cateva specimene care mai incolo vor avea de suferit, dar nu`si dau seama), ea incepe pe la 13-14 ani.
Proasta era sa zic eu pe cine sa faci. Pana si nick-ul imi adevereste niste lucruri.

| Chircan_Ruxi_1990 a răspuns (pentru Crucified):

Eu am11 si folosesc papusi numai ca sa fac tinute realizezi ca opapusa poate vrea sa devina designer vestimentar

| Turbo223 a răspuns (pentru xBya):

Maturizarea nu incepe neaparat la 13 sau 14 ani. De fapt sunt copii de 11 ani cu iubiti, maturi si fizic si mental. Eu sincer am vazut fete de 13 ani care se jucau cu papusile, poate chiar de 16-17. Maturizarea nu are o anumita varsta gresiti amandoua. La uni apare la 11 la uni la 14 uni poate nici nu se prea maturizeaza...Adolescenta incepe in jurul varstei de 14 ani, iar pubertatea de la 11 ani in sus sau chiar mai devreme, nu e o regula

| AdelinaSeverin16 a răspuns (pentru xBya):

Doamne,cine se mai joaca cu papusi numai bebelusii ceea ce inseamna ca si tu esti bebelus! hahahaha bebelusule! ^_^

| xBya a răspuns:

O carte, un pachet de produse de ingrijire corporala, o bratara, un jurnal, o papusa ori ceva de imbracat. happy

| lunathemoon a răspuns:

Pai o ciocolata, un pachet de carioci, o rochie, un joc de exemplu,, inimioara de cristal``, o carte si o felicitare cu o declaratie de ziua ei! Sper ca te-am ajutat

| JustDoIT11 a răspuns:

Eu am trecut de 11 ani si sincer, cel mai mult mi-am dorit o pereche de blugi (rupti etc. ceea ce un parinte nu te-ar lasa sa-ti cumperi laughing ) si asta voi vrea si anul viitor si la craciun laughing pana ii voi primi. deci, haine! depinde si de comportametul ei. de exemplu: daca e mai copilaroasa, mai merge o papusa sau ceva roz, dar daca e mai matura, haine sau ceva util. (pont: majoritatea fetelor nu o sa-si doreasca niciodata carti de ziua ei laughing )

| Ștefan_Stefana_1963 a răspuns (pentru JustDoIT11):

Eu voi împlini curând 11 ani și îmi place foarte mult să citesc

| ChimicalEcstasy a răspuns:

Hmm. O rochita / pantofi / role thinking / telefon /gentute / jucarii laughing / accesorii / parfum / o carte. Etc.

| Gabriela_Vanessa_1968 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa ii cumperi o husa de telefon, niste pantaloni si o bluza sport daca ii place sportul daca nu ii cumparai o pereche de blugi si un tricou!

| Doru_Tudor_1983 a răspuns:

O floare

| Berzava_Denisa_1995 a răspuns:

Ceva trusa de pictat, daca e de Craciun nu strica si ceva ornmente micute, daca este prietene te o felicitare cu ceva care sa o emotioneze, ceva plus si sper ca te-am ajutat

| Catkin a răspuns:

Hm... Unei fete de 11ani i-ar placea un jurnal, o rochie, parfumuri. Dar daca e mai copilaroasa i-ar placea o papusa sau ceva roz sau mov. In schimb, daca e mai matura, cumpara-i un tricou si o pereche de blugi rupti. Sper ca te-am ajutat.