| annk_6204 a întrebat:

Ce carte buna imi recomandati?[Ma plictisesc...]

Răspuns Câştigător
| Cassandra a răspuns:

Vara trecuta eram in aceeasi situatie, pana cand, de ziua mea, verisoara mea mi.a oferit romanul "De veghe in lanul de secara" de J.D. Salinger. Este o carte care mi.a salvat timpul petrecut aiurea, specific vacantelor. Are un limbaj adecvat timpului nostru si viata personajului principal este plina de peripetii.

E chiar ok... Sper sa iti placa si tie :*.

4 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Invitatie la vals - Drumes
Golful francezului - Daphne du Maurier
Notre Dame de Paris - Hugo
Mobilul - Stephen King
Portretul lui Dorian Gray - Oscar Wilde

| Nymphetamine a răspuns:

Jane Eyre de Charlotte Bronte - roman de dragoste happy

| Kristtine a răspuns:

Pentru mine cea mai interesantă carte e Jules Verne- 20.000 de leghe sub mări

| koryna_8349 a răspuns:

Incearca sa citesti "Un vis implinit" de Barbara Taylor Bradford.