| Georrggy a întrebat:

Ce carte imi recomandati sa citesc? Ma plictisesc,,,

Răspuns Câştigător
| amytzzu2000 a răspuns:

Cartile the vampire diaries, daca iti place filmul

10 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Cartile lui Jules Verne sunt incredibile, daca iti place SF-ul.

| costis a răspuns:

Inteligenta materiei- Dumitru Constantin Dulcan; Ce este viata? Spirit si materie- Erwin Schroedinger.

| FoarteLetargic a răspuns:

"Poveste despre doua orase" - Charles Dickens.

| Slavian a răspuns:

Salut,
Incearca sa citesti Contele de Monte-Cristo este un roman cu 3 volume foarte interesant.
Mult noroc!

| Încrucişătorul a răspuns:

Zarathustra - Friedrich Nietzsche

| GaBrYeLa18 a răspuns:

Buna! Eu tocmai azi am terminat de citit O calatorie spre centrul pamantului de Jules Verne si este tare frumoasa si te tine mereu in suspans.Si eu m-am apucat de citit aceasta carte tot din plictisealalaughing.Am mai citit de la Jules Verne Steaua Sudului si aceea mi-a placut extrem de mult. Poti alege ce carte vrei de la Jules Verne pentru ca sunt foarte frumoase si cred ca toate cartile au mistere care trebuiesc deslusite! Spor la citit!big grin

| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Uite cateva idei:

~Harry Potter, de J.K.Rowling.
~Copiii Lampii Fermecate, de P.B.Keer.
~Cronicile din Narnia, de C.S. Lewis.
~Seria ''Cercul Secret'', volumele ''Ritualul'', ''Captiva'', ''Puterea'', de L.J.Smith.

Astea le-am citit recent si sunt foarteee faine. Sper sa iti placa. kiss Si poti citi orice altceva ai in biblioteca.winking

Baftaa!

| biaX a răspuns:

Dama cu camelii
Lorelei
Invitatie la vals
Love story
Enigma Otiliei
Zodia Indragostitilor
pliz funda!

| Byby03 a răspuns:

Misterele Londrei - Paul Feval
Zece negri mititei - Agatha Christie
Hotel transilvania - Chelsea Quinn Yarbro

| pokerhack a răspuns:

Seria Jocurile Foame de Suzanne Collins, eu de aici le-am cumparat: http://ttap.co/1IOiyXB