| Madalin_8530 a întrebat:

Ce consum are un golf4 FUNDA

4 răspunsuri:
| herbalist a răspuns:

Pai daca e benzina si cu un motor de 1.4 iti ia cam 5.5-6 daca e de 1.6 sau mai mare 1.8 sare de 6, 6-7 iar daca e diesel 1.4 mai mult de 5 nu iti ia decat asa prin oras putin mai mult iar daca e de 1.8 1.9 nu iti ia mai mult de 6 deloc! funda?

| Veninul a răspuns:

Vad o gramada de aberatii in commenturi iar eu iti scriu ca sa te lamuresc
golf 4
1. 4benzina(tfsi)-5,.
1.6benzina(tfsi)-6...
1.8t benzina (turbo benzina) 12.
1. 9tdi -5.
ca l-am vazut pe ala cu 1.4 disel si de asta am vrut sa te lamuresc ca nu exista 1.4 disel aa si. inseamna si cevaa. ps funda.

| Madalin_8530 explică:

Vreu sa stiu...are consum 5, 10, 15 cam cattongue

| Deea_9102 a răspuns:

Tatăl meu are golf 4 Break. Dar nu contează dacă e classic sau break. Consumul este la fel de redus. Golf 4 este pe locul 3 in lume la cel mai scăzut consum de motorină.