| medgirl a întrebat:

Ce credeti. daca plac un baiat...care ma place pe mine.insa nu face primul pas; ar trebui sa ies cu altul?(m-am saturat sa tot astept. dar nici nu vreau sa fac eu primul pas.nu sunt genul asta de fata.)

Răspuns Câştigător
| madycumada a răspuns:

Incearca sa il faci pe el sa vina la tine daca tu stii ca te place sau inceraca sa stai mai mult cu el pentru ca poate asa va prinde mai multa incredere in el.

3 răspunsuri:
| dulcik a răspuns:

Fa tu primul pas daca el nu are curaj.Lasa timiditatea si sari tu pe el.happy

| 16.laura.16 a răspuns:

Daca nu simti ca vrei sa faci primul pas poate ca nu-l placi atat de mult. Asa ca da, indreapta-te spre altcineva.

Insa mai am un sfat pentru tine: sa nu astepti intotdeauna de la ceilalti prea mult iar tu sa dai prea putin.

| Vero1996 a răspuns:

Vorbeste cu un prieten comun care iti esste bun prieten si tie si lui si roga'l sa vb cu acel baiat sa ii zica ca daca mai asteapta mult si nu iti cere cat mai repede prietenia o sa piarda ocazia si tu vei fi cu altul. Spune-i sa il incurajeze sa o faca.

Dar poti sa iti lasi deoparte orgoliul si sa faci tu primul pas.