| Ikutza a întrebat:

Imi place de un baiat si lui de asemenea ii place de mine.Insa alt baiat imi propune intilnire, iar cel pe care-l plac nu face nici un pas.Sa ma intilnesc cu acel pe care nu-l plac ori sa astept poate cel pe care-l plac se va decide sa faca un pas?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna! Eu zic ca nu are niciun rost sa te intalnesti cu cel pe care nu-l placi. Dar de ce ai face-o? Ca sa te lauzi dupa ca te-ai intalnit cu el? Sau care ar fi rostul daca nu simti nimic pentru el? Eu zic ca ar trebui sa faci tu primul pas cu baiatul pe care-l placi, daca el nu-l face. Poate ca este mai timid, si nu stie cum sa inceapa, asta tu stii dupa comportamentul lui.
Apropo, daca tu vrei sa ii dai aceluia o sansa, foarte bine, poate cu timpul va incepe sa-ti placa si de acela, si daca si lui de tine, poate veti forma un cupluhappy. Deci, daca te simti pregatita, da-i si celui de-al 2-lea o sansa, poate vei incepe sa-l placi. O zi buna!

1 răspuns:
| Elyy_1788 a răspuns:

Eu zic sa nu te intalnesti cu acel baiat,fiindca nu il placi...
Iar cu celalalt,ce sa zic, fa cum iti spne inima poti sa astepti, sau sa il intrebi si u...