| pastru009 a întrebat:

Ce credeti de rasa Bichon Maltez? Credeti ca este un caine potrivit pentru un baiat?

Răspuns Câştigător
| ImHereForYou a răspuns:

E asa de draguut! Da, este potrivit pentru toate persoanele, atata timp cat persoana respectiva il iubeste!

8 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

De ce nu? Nu conteaza rasa atatatim cat iubesti animalele?

| Voidwithin a răspuns:

Ti-as recomanda un husky cei mai salbatici dar si cei mai prietenosi caine pe care ii poti avea si saint bernard caine care necista o ingrijire mai speciala dar este foarte iubitor cu toti membri familiei.
Dar da daca vrei un catel mai micut atunci e foarte bun.

| Biiancaaaa a răspuns:

Exista foarte multe rase de caini care in general se potrivesc diferitelor personalitati umane.
Daca stii cum sa ii oferi dragoste, afectiune, este total potrivit!
Este usor de intretinut datorita taliei, dar este foarte sensibil, necesita multa atentie.

| Akumaki a răspuns:

Nu, nu este. Doar femeile in varsta isi iau asemenea catei.

| Biiancaaaa a răspuns (pentru Akumaki):

Gresesti cand spui ca este pentru femei in varsta.Din contra, este activ si foarte jucaus. Nu trebuie sa fie neaparat un caine gen lup sau pitbull pentru a fi animalul de companie potrivit tineretului.
Depinde si de varsta cainelui, caci precum oamenii, dupa niste ani, nu mai suntem la fel de "vioi".
Eu am un bichon, de 4 ani, si pot spune ca uneori, are atata chef de joaca si este atat de activ incat parca te "obliga" sa ii acorzi atentie. Fiecare isi alege animalul de companie in functie de personalitate. Talia este singurul lucru care ii face pe anumiti baieti sa il displaca, insa eu cred ca persoana respectiva s-a informat de cum arata.
Data viitoare, informeaza-te inainte sa ii raspunzi! happy

| Akumaki a răspuns (pentru Biiancaaaa):

Tocmai de aia i-am raspuns pentru ca eu am unul, femela pe nume Kira si o iubesc foarte mult. Mie mi se potriveste, eu fiind fata si "micuta" de statura dar el fiind baiat nu stiu ce sa cred... Oricum, este o rasa foarte activa si jucausa. Kira mea are 6 ani si este tot jucausa ca la 1 an. Deci poate ca tu ar trebui sa taci si sa nu-ti mai dai cu presupusu' fara sa stii nimic despre mine. Ar fi mai bine pentru toata lumea, nu crezi?

| Biiancaaaa a răspuns (pentru Akumaki):

Din moment ce ai spus ca "doar femeile in varsta isi iau asemenea catei" am dorit sa-ti explic ca nu este ceva obligatoriu. A fost opinia mea pe care am tinut sa o exprim. Daca ai ceva de zis este ok, imi place sa ascult diferite pareri, insa nu cred ca ai vreun drept sa-mi spui sa tac.
Daca ar fi dupa cele 2 raspunsuri ale tale, tu ar trebui sa te consideri o femeie in varsta? Asta se intelege.
Dar in fine, nu trebuie sa ne certam pentru un raspuns. Mie imi pare rau, dar cred ca m-ai inteles gresit. Nu varsta omului conteaza, caci un astfel de animal si nu numai poate fi iubit la orice varsta, fie respectiva persoana de sex feminin sau masculin.

| Akumaki a răspuns (pentru Biiancaaaa):

Uite, stiu ce se intelege din raspunsurile mele, sunt o batrana cu multe pisici si catei bichoni maltezi care, miraculos, nu mananca pisicile acelea. Asa sunt eu, mai "directa". Nu sunt un hater sau ceva de genu' dar uneori asemenea de raspunsuri directe pot deranja. Ce pot spune, am momentele mele de "glorie". Nu am vrut sa sune asa de nonsalant dar exact asa a sunat. Imi pare rau daca te-am jignit cu ceva sau ceva asemanator. Fiecare are o opinie diferita, daca am avea cu totii aceeasi opinie nu am mai avea personalitate, nu am mai gandi liber decat dupa tiparul care ne este pus. Scuze pentru tot. Nu vreau sa fac "chat" in intrebarea tipului aluia, asta a fost tot ce am avut de zis. O zi buna.