| LuvIsTheWay a întrebat:

Ce este dragostea? Pentru mine nu mai inseamna nimic oh go on. Numai suferinta happy, pentru ce?.

Răspuns Câştigător
| Dariusuu a răspuns:

E normal sa fi asa, vad ca ai fost dezamagit/a.
Stai linistit/a va veni si randul tau, treci peste.
O sa insemne dragostea pentru tine mai devreme sau mai tarziu.
Numai bine iti doresc.

| LuvIsTheWay explică (pentru Dariusuu):

Mda, foarte dezamagita.
Multumesc la fel :*.

| Dariusuu a răspuns (pentru LuvIsTheWay):

Multumesc de fundita.Ma bucur ca te-am putut ajuta.

Nu te da batuta.

| LuvIsTheWay explică (pentru Dariusuu):

O meritii happy. Nu o sa ma dau, niciodata.

11 răspunsuri:
| persseuss a răspuns:

Cel mai frumos sentiment trait in viata asta este dragostea,, este ceea ce ne difera de animale si de restul lumii.,

| Vans a răspuns:

Eh,şi?
De ce ne-ar păsa?
Sau de ce mi-ar păsa?

| LuvIsTheWay explică (pentru Vans):

Sa-ti pese de ce? Daca nu scrii ceva util, nu te mai obosii happy. O seara buna!

| Vans a răspuns (pentru LuvIsTheWay):

Vrei să-ţi fie bine?
Atunci fă ceva pentru asta, nu-ţi plânge de milă.

Şi ca să-ţi răspund la întrebare:
DRÁGOSTE, dragoste s. f. I. Sentiment de afecțiune pentru cineva sau ceva; spec. sentiment de afecțiune față de o persoană; iubire, amor. ◊ Loc. adv. Cu (multă) dragoste sau cu toată dragostea = cu (multă) plăcere, (foarte) bucuros. ◊ Loc. vb. A prinde dragoste de (sau pentru, față de) cineva (sau de ceva) = a se îndrăgosti de cineva (sau de ceva). ◊ Expr. A avea dragoste = a-i plăcea să... A se topi ( sau a se sfarsi, a muri) de dragoste pentru cineva = a iubi pe cineva cu patimă. ♦ (Concr.) Ființă iubită; p. gener. ceea ce constituie obiectul iubirii cuiva. ♦ Legatură sexuală; relație amoroasă. II. Plantă erbacee cu frunze în formă de lance, dințate și cu flori roz-purpurii (Sedum fabaria). –

| LuvIsTheWay explică (pentru Vans):

Stii ceva, nu stau sa iti spun eu acum cate ceva, daca n-ai trecut prin ce trec eu, nu mai raspunde oh go on. Vezi-ti de treaba ta happy. Haii la revedere.

| prizeFTW a răspuns:

Dragostea înseamnă totul. Fără ea viaţa nu ar mai avea niciun sens.Adică pentru ce ai munci? Pe cine ai întreţine? Pe cine ai iubi? Cu cine ai trăi? Ai putea trăi singur într-o peşteră? Nu cred.winking

| Deliα a răspuns:

Dragostea e cel mai frumos lucru

| octavian91 a răspuns:

Pentru unii cel mai frumos lucru, pentru altii doar un sentiment neplacut...