| Angie12 a întrebat:

Ce desen exprima dragostea si suferinta?

11 răspunsuri:
| IncredibleJoker67 a răspuns:

Cam asa.

Un baiat iubeste o fata si mai este o fata pe care il iubeste enorm de mult dar el nu o iubeste pe fata care il iubeste enorm o iubeste pe fata care il iubeste simai mult iar cea care il iubeste enorm sufere pentru ca o iubeste pe cealalta fata.

| Pufffx a răspuns:

Hmm cand zici desen te referi la anime? Paradise kiss

| Angie12 explică (pentru Pufffx):

Nu..nu ma refer la desne animate, sau filme, ci la desene..arta.

| AnneღU a răspuns:

O fata si un baiat sub clar de luna care doresc sa-si atinga mana unul altuia, si in acelasi timp fete-i curge o lacrima... Sau Un baiat plangand la mormantul mamei lui, sau O fata uitandu-se intr-un album de poze, sau un baiat vazandu-si fata pe care o iubeste langa un alt baiat... Na as avea multe idei dar mi-e greu sa ti le explic tongue

| InnocentSίn a răspuns:

Hmm..Tom si Jerry laughing.

| InnocentSίn a răspuns:

Aaa..eu am inteles desene animate.laughing
Scuze.
Pai, uite cateva idei:
-un trandafir negru din care sa curga picaturi rosi.
-O fata alb negru cu o umbrela rosie sau tot neagra care sta in ploaie.
-un cer cu nori negri din care cada picaturi rosi.
-o balta de sange in care sa fie un biletel.
-un bilet cu o pata de sange.
-o fata langa o lumanare.
-o fata care sta la geam si afara ploua.
sau
-o fata trista, plangand.
Sper ca ti-am fost de folos. happy

| Chupulix a răspuns:

Un desen cu nuante de gri, pictat alb-negru si picaturi de rosu.

| bogdancuB a răspuns:

Hmm... un trandafir negru cred.

| SimonaVanilla a răspuns:

Sunt o gramada de desene care pot exprima aceste sentimente dar am vazut un desen care mi s-a parut cel mai expresiv: In partea de jos se afla o mare(apa involburata) iar in partea de sus, deasupra apei se afla o pereche de ochi tristi( ochi de fata) din care curgeau doua lacrimi.O lacrima tocmai iesea din ochi iar cealalta se scurgea in mare. Interesant era ca nu era desenata forma fetei, ci doar ochii. Iar din apa iesea un delfin vazut din relief care tinea un trandafir. Nu prea pot explica in cuvinte frumusetea vizuala si detaliile dar sper ca se intelege. Desenul era alb negru cu exceptia trandafirului rosu si lacrimilor albastre.