| stefanik04 a întrebat:

Ce este pentru voi jocul?
Dar adolescenta?
P. S. Nu este tema, vreau doar sa aflu parerea mai multor persoane...
Multumesc

Răspuns Câştigător
| Romanian a răspuns:

Pentru mine,dar si comform parerilor specialistilor,jocul este un antrenament psihic si fizic placut,atractiv dar de cele mai multe ori acest punct de vedere este ignorat de catre practicantii jocului,datorita interesului pe care jocul il starneste,si mai ales datorita lipsei de astfel de cunostinte a multora dintre participantii jocului.
Adolescenta este perioada in care un om isi cladeste, in primul rand, caracterul.Si aceasta perioada este,la foarte multi oameni,perioada in care aleg,in mod constient sau inconstient,o parte(cei buni,sa cei rai).Din pacate,foarte multi oameni cad in ignoranta si individualism, precum si intr-o degradare morala continua, asa ca nu constientizeaza partea pe care au ales-o.