| Alexxa10 a întrebat:

Am adresat intrebarea aceasta, mai multor persoane, iar parerile sunt impartite.As dori totusi sa aflu si parerea vostra.
Credeti in prietenia sincera, si devotata, intre un baiat si o fata, la varsta adolescentei?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Eu de fapt...nu cred in prietenia dintre un baiat si o fata, nu cred in prietenie pura, fara atractie.Adica bff si ce mai folositi.Si nu doar odata am vauzt..."M-am indragostit de prietenul cel mai bun.Ce fac?"
Cred ca daca au fost prieteni de mici copii, mai zicem, dar altfel nu mai poti sa zici ca e sinceritate in sentimente ascunse sub"doar prieteni".

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sinceritate totala nu exista. Oricine paraste si nu e in stare sa iti fie mereu alaturi.

| MenInShadow a răspuns:

Nu prea, la adolescenta, multi cred ca stiu ce e aia "iubire" si se cred jmecheri, crede-ma, am multi asemenea la scoala. Si se da si mari ca cica au gagik.
Plus ca la 14 ani, baiatul ala poate sa te insele usor. El la varsta asta nu se gandeste la sentimentele tale, si te poti trezi odata ca-ti zice "vreau sa ne despartim pentru ca am gasit pe una mai buna", si te lasa cu ochii in soare.
Acum, nu ma intelege gresit, nu iti zic sa ai un prieten, ci sa ai grija cu el. Sa te astepti la orice, sa nu visezi la iubirea perfecta cu el, apoi sa te dezamageasca, si sa intri in depresii, deci fa-ti iubit, dar ai grija, si asteaptate la orice, pentru ca la adolescenta apare prostia de care da dovada multa lume, si pe la 40 de ani, o sa zica "ba ce prost eram atunci" cum a facut si tata, si multi adultiwinking

| Alexxa10 explică (pentru MenInShadow):

Iti inteleg punctul de vedere draga "friend" chiar daca nu este corect in totalitatehappy insa eu nu ma refeream la "prietenie" in sensul de iubire, ci la adevaratul sens al cuvantului. La o amicitie. La simplu fapt ca o fata si un baiat, la varsta adolescentei sa poata devenii cei mai buni prieteni, fara niciun alt fel de sentiment ascunshappy

| Liviu a răspuns:

Sincer? nu cred, eu la 20 de ani ai mei, din experienta.
Si din cele 'vazute' de mine.
Nu cred.
Adica totusi eu ca barbat ma gandesc cum iar sta la cea mai buna prietena a mea infipta in p... meahappy
Adica totusi sunt barbat nu?
O singura data m-am gandit la asta dar important e ca MAM GANDIT.
Si bag mana in foc ca si ea s-a gandit cum iar sta infipta.
Adica e ceva normal, curiozitatea se spune ca a mancat pisica.
Suntem oameni [supusi greseli cica] oricum rog fetele care se cred cuminti sa se duca la tanaku, eu nu sunt popa sa le ascult cand se vaita ca sunt cuminti[ hehe ].

| JustifyBad a răspuns:

Parerea meabig grinepinde de la o persoana la alta si de la o conceptie la alta.
Partea cu :El la varsta asta nu se gandeste la sentimentele tale, si te poti trezi odata ca-ti zice "vreau sa ne despartim pentru ca am gasit pe una mai buna" --nu mi se pare ok.Adica,ce? la fel poate face si unul cu 4-5 ani mai mare.Mai buni/bune intotdeauna o sa existe si e idem si pentru fete, nu doar baietii.