| Iulia100rock4ever a întrebat:

Ce fac daca asa zisa mea prietena din clasa il place pe un baiat desi ea a aflat mai dina inte ca eu il plac si desi ei i-a placut de el cu un an inainte, iar acum cand o intreb daca il mai place ea raspunde negativ. dau funda,

1 răspuns:
| Izabella97777 a răspuns:

Buna! eu am avut aceeasi situatie,prietenei mele cele mai bune ii placea de un baiat, iar dupa un timp a inceput sa-mi placa si mie.ea cand a aflat ca-mi place de el incerca sa-si ascunda sentimentele sale fata de mine, pentru ca stia cat de mult tin eu la el.eu zic ca asta da prietena sa stii! ar trebui sa nu-ti mai faci atatea griji, pentru ca poate prietena ta stie cat de mult tii tu la acel baiat si vrea sa faca la fel, sa-si ascunda sentimentele.crede-ma,in situatia asta ar fi mai bine sa nu mai deschideti subiectul acesta,atat tu cat si prietena ta,ar fi mai bine pentru amandoua. daca baiatul place pe una dintre voi,e bine,dar daca nu eu zic sa puneti prietenia voastra mai presus de orice, pentru ca baietii vin si trec, dar prietenii adevarati raman intotdeauna si au grija sa-ti fie bine.in concluzie eu spun sa nu te mai gandesti k prietena ta raspunde negativ atunci cand o intrebi daca mai tine la acel baiat, pentru ca ea face lucrul acesta sa te vada fericita alaturi de el(daca si el simte la fel pentru tine)si ar trebui sa-i fii recunoscatoare, deoarece ea nu vrea sa fie ca o piedica in fata fericirii tale.succes!kiss