| PissyAndre a întrebat:

Sunt foarte suparata sad. Mie in clasa a 6 mi-a placut de un baiat. O "prietena" imi tot spunea te place te place te place! Si nu am crezut-o (eu stateam cu acel baiat in banca si ne intelegeam de minune; era dragut cu mine; imi dadea din pachetelul lui etc ) Si acum sunt clasa a 7! Si am aflat de la aceeasi "prietena" ca baiatului acela i place de alta fata. Eu nu am crezut-o pana cand nu l-am intrebat si el a spus dubios "nooooooooooooooooooooooooooooooooooo" cu o gura din aceea prelungita si care da un are suspicios. Am constatat ca si ei i "place" de el. Sincera sa fiu il plac atat de mult incat nu m-as baga in fericirea lui bagand strambe inte ei doi dar ma supara faptul ca acea fata este usuratica si se da la orice baiat. Pe el il pastreaza ca animal de companie si isi bate joc de el. Asta este ce doare cel mai tare. Acum... Intrebarea mea este : " Cum sa fac sa il recastig"? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AllyutSsa a răspuns:

Doar spune-i ce simti si te va intelege.dar tu ar trebui sa stii cel mai bine ce e de facut pentru ca sunteti bun prieteni si in fuctie de reactia lui incearca sa vorbesti cat mai deschis cu el..cred ca o sa mearga daca mai tine la tine happy
Bafta big grin

| PissyAndre explică (pentru AllyutSsa):

Da dar el de cand este cu fata aceea pe mine ma ignora intentionat sad

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Lasa-l sa isi de a singur seama cu ce fel de fata sta

| neutrino a răspuns:

Nu poti recastiga ceea ce nu ai avut. Nici macar pachetelul cu mancare.

| Melancolică a răspuns:

Să îl recâştigi?happy Nu fusese al tău, doar un coleg de bancă de care te-ai îndrăgostit. Caută momentul în care sunteţi doar voi doi şi spune-i ce simţi.

| PissyAndre explică (pentru Melancolică):

Am omsi ce va la intrebare. El m-a placut in clasa a 6 a si eu nu mi-am dat seama. si copilul a mers mai departe. ce sa fac? sad

| CORYNA1993 a răspuns:

Pai in primul rand incearca sa i arati cum e ea de fapt si dupa spuei ceea ce simti... bafta