| metinmetin4 a întrebat:

Ce faceti cand e vorba de scoala si va venit menstruatia?
Mie mi-a venit si imi este frica.
Ce sa fac?
Help and Funda.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Iti iei un portfard, portofel ceva de genul, pui doua absorbante si lenjerie de schimb. Ti portfardul mereu in ghiozdan. Cand esti la menstruatie te duci frumos la baie in pauza si verifici sa fie totul ok. Daca te patezi ai, lenjeria de schimb si absorbantele. Daca te patezi pe haine (desi nu ar trebui sa se intampla asta daca iti schimbi absorbantul periodic) te duci la diriginta si te ceri.
DaCA AI dureri poti merge la cabinetul medical sa iti dea un analgezic.
Nu te stresa, e normal, toate fetele trec prin asta. Eu nu am avut niciodata probleme cu menstruatia la scoala.

1 răspuns:
| Doub a răspuns:

Ah. Iti iei un tampon la tine (presupun ca exista o baie) si un no-spa sau nurofen.