| KindKid17 a întrebat:

Ce faci cand colegii fac ce vor din tine, iar tu nu ai puterea sa faci nimic? Cadrelor didactice nu le pasa. In faze de astea numai cu forta ii poti potoli. Dar cand nu ai asa ceva? Si esti luat la misto, te fac "femeie", te striga cu nume de fata, etc. Ce poti face in fazele astea? Jur ca atunci cand o sa merg la sala si o sa-mi fac o masa musculara buna, nu o sa mai controlez!

5 răspunsuri:
| user1234554321 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci..cadrele didactice nu se baga in d'astea, doar daca e caz de bataie.cel mai bine ar fi sa vorbesti cu parintii tai, poate au o solutie de ajutor pentru tine.sau...cea ce e mai greu : transfer la alta scoala.
Succes

| KindKid17 explică (pentru user1234554321):

Transferul nu e o solutie!

| user1234554321 a răspuns (pentru KindKid17):

Vorbeste cu parintii tai sau cu cineva in care ai incredere..nu sti niciodata cine te poate ajuta, daca nu incerci

| Doarunaltutilizator a răspuns (pentru KindKid17):

Eu cred ca asta e o solutie, o sa ai sansa sa o incepi de la 0 si poate o sa fie totul altfel.
Nu mai pune si tu la suflet.

| Bernardus a răspuns:

Eram in exact aceeasi situatie ca tine acum ceva timp, si pe mine ma strigau cu nume de fata, pentru ca am parul lung. Cel mai bun lucru pe care poti sa il faci este, si iti zic asta in mod neironic, sa il bati pe unul dintre ei, (cu un scaun, de exemplu). Sunt sanse sa ti se scada nota la purtare, dar e mai OK decat sa treci prin asta.